NICOVSKÝ NADAČNÍ FOND

10. benefiční koncert

Jubilejní 10. BENEFIČNÍ KONCERT, se uskutečnil 28/10/2012 ve 14.00 hodin v kostele Narození Panny Marie v Nicově. Vystoupil jeden z nejvýznamnějších českých houslistů Jaroslav Svěcený v doprovodu Jitky Navrátilové na cembalo.

Hlavním sponzorem koncertu byl Statek česká lípa Myslovice, kterému patří velké poděkování. Poděkování patří opět Městu Plánice za pomoc s přípravou koncertu.

Program 10. benefičního koncertu

G. F. Händel: Sonáta F dur

Adagio

Allegro

Largo

Allegro

J. S. Bach: Air

Giuseppe Tartini: Sonáta g-moll „Didona abbandonata“

Affettuoso

Presto

Allegro

Jaroslav Svěcený: Chrámová fantasie pro housle sólo

Antonio Vivaldi: Sonáta č.4 d moll

Preludio. Andante

Corrente. Allegro

Adagio

Giga. Allegro

Arcangelo Corelli: Sonáta č.12 „La Folia“

František Benda: Sonáta A dur

Affettuoso

Presto ma non troppo

J. S. Bach-Ch. Gounod: Ave Maria

Hosté

Jaroslav SVĚCENÝ

je jedním z nejlepších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény. Jeho sólistická dráha začala již v době studií na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. S houslemi procestoval jako sólista téměř celý svět, kromě klasických koncertů je i jedním z hlavních tvůrců úspěšného multižánrového projektu VIVALDIANNO. Je držitelem několika zlatých a platinových desek za prodaná CD a DVD. Je zakladatelem a hlavním protagonistou mezinárodních hudebních  festivalů - Smiřické svátky hudby ve Smiřicích u Hradce Králové, Klášterecké hudební prameny v Klášterci nad Ohří, Kocianovo Ústí v Ústí nad Orlicí a Tóny Chodovské tvrze v Praze. Je propagátorem a znalcem stavby houslí, v roce 2009 uspořádal v Obecním domě  mimořádně úspěšnou výstavu pod názvem Slavné evropské housle, kde na komentovaných prohlídkách představil na 40  špičkových historických i současných nástrojů a v témže roce se stal zároveň soudním znalcem smyčcových hudebních nástrojů. Kromě bohaté koncertní činnosti patří mezi jeho nejnovější aktivity mimo jiné i  moderování Mikrofora na Dvojce Českého rozhlasu.

Jitka NAVRÁTILOVÁ

patří k významným českým umělkyním, které reprezentují vynikající cembalovou školu renomované sólistky a pedagožky prof. Zuzany Růžičkové na Akademii múzických umění v Praze. Svá studia doplnila dvojí účastí na mezinárodních mistrovských kurzech v Curychu a Stuttgartu.

Kromě své domácí koncertní činnosti hostovala jako sólistka se známým Sukovým komorním orchestrem mj. v Rakousku, SRN a ve Španělsku.  Vedle sólistické činnosti pravidelně spolupracuje s houslistou Jaroslavem Svěceným.

Natočila řadu snímků barokních mistrů i současných českých skladatelů.

 
 
© SEVASOFT, s.r.o. 2010-2022. All rights reserved. | Powered by Linux